Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

8 zł dla pielęgniarki za poradę? "Aż tak nisko nas cenią?!"

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 14 kwietnia 2019 r. o 07:52 Powrót do artykułu
Pielęgniarki zarabiają bardzo dużo? W jednym mieście zarabiają 5 tyś a innym 2500. Tu i tu była podwyżka 1000 zł. Podwyżka ehh wliczenie dodatku"Zębalowego" do płacy zasadniczej+ jakies ochłapy. Po co pielęgniarka uczy się dalej? Zdarza się tak, że pielęgniarka ma wyższe wyksztalcenie od lekarza. Dla pacjenta i tak każdy lekarz będzie "doktorem" a pielęgniarka z tytułem dr.n.m albo tytułem profesora - tylko siostrą. Niektórzy myślą, że pielegniarka tylko pije kawę i podaje "basen". Kto zakłada igły? Podaje leki? Oczyszcza i zabezpiecza rany? Zmienia pozycję leżącym? Kto przy was siedzi jak umieracie? Lekarz co nawet nie wie jak się nazywacie? Dalej traktujcie pielęgniarki jak scierwa. Będziecie leżeć w fekaliach z dziurami na *** i piętach. Bo nikogo za kilka lat już nie będzie. Będą za granicą pracować. Ktoś pisał o uk. Pielęgniarka z minimum magistrem i specjalizacją nie zmywa podłogi... Zarabia normalnie i ma normalny zakres obowiązków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...same sobie zgotowaliście ten los moje drogie "siostry". Pozwalacie na traktowanie siebie w sposób ubliżający ludzkiej godności, a więc nie macie podstaw do utyskiwania. Ogłosić strajk i nie ustępować, aż zostaną zaspokojone Wasze roszczenia! Wybraliście piękny, ale i odpowiedzialny zawód, a za odpowiedzialność oraz konieczną do opieki nad pacjentem empatie należy dobrze zapłacić. Obecnie w Polsce krówka lub inna świnka jest warta więcej, niż wyedukowany nauczyciel, to i Wasza wartość uległa inflacji.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dowiecie sie ile krowka lub swinka jest warta jak rolnicy podniosa ceny na takie ktore wg nich beda odzwierciedlac ich ciezka prace.a jak sie siedxi w Bergen to morda w kubel.to sprawa Polski a doradcow z za granicy nam nie potrzeba.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W naszej grupie zawodowej sytuacja wygląda tak, jak to celnie opisał A. Burakowski i ani razu nie pada określenie "siostry"-to tak na marginesie. Opisuje pielęgniarską rzeczywistość, z którą w 100% się zgadzamy. Sytuacja jest skandaliczna. Wszystkie rządy po 89 roku, haniebnie wykorzystywały słabszą pozycje społeczna tej/pielęgniarek/ grupy a nawet w ten sposób ją kreowały, by pod pretekstem służby i powołania wykreować współczesne Polskie Narodowe Niewolnictwo. Górnicy stali się świętymi krowami i pupilkami a pielęgniarki osłami i wołami do roboty za żenujące parę groszy. Stworzono chory system sankcjonujący upokorzenie tej grupy zawodowej z wynagrodzeniem, które jest jak spluniecie w twarz. Podwyżki przez lata były dla lekarzy, którzy je dostawali w wyniku protestów pielęgniarek, ale pielęgniarki nie mogły i nadal nie mogą doczekać się paru groszy nawet po tzw. wygranych protestach pielęgniarek. Niektórzy dyrektorzy szpitali nawet tych ogólnopolskich podwyżek do tej pory nie wypłacają pod byle jakim kretyńskim i chamskim pretekstem. Sytuacja prowadzi do tego, że będą masowo zatrudniane rosyjskie i ukraińskie pielęgniarki i one dostana te 6-8tyś/ mies, a Polki nie doczekają się we własnym kraju (jako pełnoprawne obywatelki) takiego wynagrodzenia nigdy. Chory system upokarza własnych obywateli. Ciekawe ze w Danii , Norwegii itp doświadczone pielęgniarki ze stażem mogą zarabiać po 15-18 tyś. / mies?. Masowe protesty pielęgniarek powinny rozpocząć się jak najszybciej i rozpieprzyć ten trwający od lat skandal. A to że szpitale stają się izbami wytrzeźwień i schroniskami dla meneli z opcja full service i pakietem pełnych badan (włącznie z tomografia i rezonansem kilka/kilkanaście razy w roku) to już jest osobny wątek. Kreowanie/ przez rządzących i media/ pielęgniarek jako grupy roszczeniowej i stawianej jako przykład moralnie nagannej chciwości, w sytuacji gdy samemu nie jest się w stanie zapewnić systemowych rozwiązań, które gwarantowałyby pacjentom komfort leczenia, jest słabe. Bardzo słabe. I z gruntu nieuczciwe. Bo fakt, że istnieją przypadki czarnych owiec w naszej grupie zawodowej, nie jest żadnym usprawiedliwieniem wobec ekonomicznego wyzysku całej rzeszy tych, które poświęcają mnóstwo czasu i sił dla pacjentów, nie mając z tego tytułu nic, poza satysfakcją i głodową pensją. Ponadto proszę się zapoznać z ustawami dot. nas pielęgniarek tj. ustawy o płacy minimalnej i normach minimalnych. Teraz rozumiecie Państwo dlaczego "siostra" brzmi pejoratywnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ja proponuje jak juz wszyscy chca strajkowac rozpierd..cie to wszystko co jest teraz dla ludxi i niech wraca PO.oni wam dadza az wam sie wszystkiego odechce.8 lat rzadzili i pokazali co potrafia.tusk powiedzial ze rzad nie jest po to zeby ulegac histerii poszczegolnych grup spolecxnych.powodzenia.za rok opowiecie ile to kasy dostaliscie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla mnie pielegniarka nie jest siostra ja mam brata.zwykla kobieta ktora wykonuje zawod pielegniarki.powinno sie do nich mowic per pani.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jezeli ktos uwaza ze gornicy to swiete krowy to zapraszam panie w bialych kitlach do zapierd..ania na dole.porownamy kto ciezej tyra.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak moj ojciec lezal w szpitalu na wewnetrznym na sali na pacjentow w bardzo ciezkim stanie,polprzytomny i bolalo go to te kur..y przychodzily i mowily co jeczy nie ma co jeczec.za pare godzin zmarl.zero empatii.nie mam dla nich zadnego szacunku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
....jak się im nie podoba, to niech strajkują! mają do tego konstytucyjne prawo! Broszka nie musiała ogłaszać żadnych akcji protestacyjnych, tylko dołożyła sobie odpowiednio wysoką nagrodę, bo im się to należało! Nikt się nie przejmuje tym, że ja muszę na każdym kroku liczyć się z oczekiwaniami moich zatrudnionych chociażby z powodu braku fachowców na rynku. Tak samo służba zdrowia powinna liczyć się z oczekiwaniami swoich pracowników! Ne ukrywam swojego uśmiechu na twarzy myśląc o tych kiwanych przez PiS ludzi, dla których wyksztalcenie było priorytetem! Oni potrzebują sprzedać swój przekaz wśród bez mózgowej tłuszczy liczącej na byle jaki ochlam z pańskiego stołu! Trudno mi wykrzesać z siebie nawet odrobinę empatii dla pozwalających na pomiatanie sobą osób koniecznych dla sprawnego funkcjonowania państwa i społeczeństwa!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Dowiecie sie ile krowka lub swinka jest warta jak rolnicy podniosa ceny na takie ktore wg nich beda odzwierciedlac ich ciezka prace.a jak sie siedxi w Bergen to morda w kubel.to sprawa Polski a doradcow z za granicy nam nie potrzeba.".... proszę uprzejmie zauważyć, że mój post był skierowany do polskich pielęgniarek, a nie sfrustrowanych nierobów, dla których wyksztalcenie jest pojęciem pejoratywnym! Dobra edukacja oraz zdrowie są największą wartością w budowie sprawnego państwa! A na marginesie dodam, że lekarze i pielęgniarki wcale nie potrzebują strajkować, ponieważ wystarczy, aby zaczęli przestrzegać ustawowego wymiaru godzin i wszystko dookoła po prostu upadnie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
8 pln za poradę dla pielęgniarki, 2000 pln za miesiac pracy nauczyciela a 500 pln za 1/2 godz pogrzebu dla księdza. Oto Polska, właśnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dp pielegniarki z Bergen DOBRA EDUKSCJA to slowo klucz jako matka dzieci ktore chodzily do szkoly uwazam ze jest to okreslenie nie trafione.najpierw jakosc potem cena.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polecam przeanalizować to badanie. Może uda się otworzyć klapkę w tym małym, Januszowym, ciemnogrodzkim  móżdżku  ***s://***ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3077115/ Podsumowując wykształcenie pielęgnairek wpływa na przeżywalność pacjentów. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
.sama wiedza ale nie uzywana na nic sie zdaje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pielęgniarki po ostatnich podwyżkach i tak zarabiają bardzo dużo. W szpitalu przy Al.Krasnickich pielęgniarka wyciąga 5tys. netto.
 Tylko! A zasługuje na znacznie więcej!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powiedzmy sobie szczerze po co pielęgniarkom wyższe wykształcenie. W d..ach im się poprzewracało myślą że są Bóg wie kim a są pielęgniarkami czyli asystentkami lekarzy. Wg. mnie w zupełności wystarczyłoby średnie i nie byłoby takiej spinki. W UK polskie pielęgniarki pracują praktycznie jako salowe i jest OK. Mamy tu klasyczny przerost formy nad treścią. To samo tyczy się fizjoterapeutów ...
 Oj, głupiś ty głupi :( Aż żal :(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież na godzinę udzieli kilka porad. Tak więc np.: 8 x 5=40zł/godz. Mało?!
 Oj, głupoto ludzka! Raczej nie udzieli ich wcale i wsadź sobie te 8 zł w... koszyczek ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jezeli ktos uwaza ze gornicy to swiete krowy to zapraszam panie w bialych kitlach do zapierd..ania na dole.porownamy kto ciezej tyra.
 Zapraszamy górników do szpitali :) Praca lekka, łatwa i przyjemna :) I jaaaakkkiiie zarobki!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do Pani Grażyny: przeczytałam z zainteresowaniem, ale cały artykuł "Educational Levels of Hospital Nurses and Surgical Patient Mortality" jest w języku Januszom kompletnie obcym, a więc nie należy spodziewać się jakiejkolwiek refleksji! A tak na marginesie dopiszę, że jedyną rzeczą, jaką mogę uczynić dla moich koleżanek jest przyczynienie się do podpisanie (przez polskie pielęgniarki) 7 kolejnych kontraktów w norweskich szpitalach!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak moj ojciec lezal w szpitalu na wewnetrznym na sali na pacjentow w bardzo ciezkim stanie,polprzytomny i bolalo go to te kur..y przychodzily i mowily  co jeczy nie ma co jeczec.za pare godzin zmarl.zero empatii.nie mam dla nich zadnego szacunku.
 Tępa dzido!!! Pretense do pielęgniarek??? A co, lekarzy w tym szpitalu nie było???? To lekarz ma leczyć chorych! Pretensje jak zwykle do pielęgniarek! A do lekarza poszłaś z kopertą, aby nie wypisywał do domu, bo co zrobisz z chorym? No to nie wypisał! Czego jeszcze chcesz? Już nie wspomnę jak nazwałaś te, które były przy twym ojcu w ostatnich chwilach jego życia... To słowo świadczy TYLKO o tobie!!! Do domu jednak nie zabrałaś, choć w szpitalu było tak źle?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...